Culori la moda in 2009 - Forumul lui Piticot

[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forumul lui Piticot » Forumul lui Piticot » La moda » Culori la moda in 2009
Culori la moda in 2009
PiticotDate: Monday, 05.Oct.2009, 19.41 | Message # 1
Administrator
Group: Administrators
Messages: 13
Awards: 4
Reputation: 500
Status: Offline
Cui i-e frică de culoare? Se pare că nu designerilor, care au pregătit pentru 2009 o paletă coloristică diversificată chiar şi pentru încălţăminte. Aflaţi care sunt trendurile şi ce se poartă dincolo de simpla condiţie a comodităţii! La capitolul încălţăminte, 2009 a adus trenduri colorate. Revine în tendinţe stilul flower power, în care nuanţele aprinse îşi găsesc sălaş la picioarele delicate ale doamnelor şi domnişoarelor, cu precădere atunci când vorbim de o ţinută de zi. Aşadar, dragi purtătoare de sandale, pantofi, ghete şi cizme, designarii vă invită să renuntaţi în 2009 la negru şi alb, în favoarea tonurilor de: roşu, galben, verde, mov şi chiar albastru şi portocaliu. Iar dacă îndrăzniţi să purtaţi combinaţii de culori, efectul va fi total. Desigur culoarea roşie a rămas cea mai mare provocare chiar şi pentru încălţăminte deoarece este o culoare puternică, pasională şi care atrage privirile, cu siguranţă este reţeta pentru a fi în centrul atenţiei. Designarii ne sfătuiesc să evităm însă accesorizarea încălţării cu geanta, aşa cum probabil obişnuim. Acest procedeu este depăşit, iar prea multă culoare la o singură ţinută ar fi deja prea mult. În ceea ce priveşte asocierea încălţăminte - vestimentaţie, sugestiile designerilor pentru această vară includ:roşu la o ţinută neagră,mov la o ţinută gri, albastru şi verde la o ţinută maron sau verde la o ţinută crem.

Sursa: Jurnalul Sighisoara Reporter


Zambeste zilnic,niciodata nu stii cine se poate indragosti de zambetul tau!
 
PiticotDate: Monday, 12.Oct.2009, 18.52 | Message # 2
Administrator
Group: Administrators
Messages: 13
Awards: 4
Reputation: 500
Status: Offline
Tare as vrea sa reusesc sa ma vad imbracata in :bluza rosie,pantaloni albastri si.....sa zicem cizme portocalii biggrin

Zambeste zilnic,niciodata nu stii cine se poate indragosti de zambetul tau!
 
DannyDate: Friday, 06.Nov.2009, 23.21 | Message # 3
Privat
Group: Family
Messages: 6
Awards: 3
Reputation: 6
Status: Offline
Eu cred ca cel mai la moda este asa cum iti sta bine, de ce sa ne cacam pe noi cu moda 2009 sau chestii de genu....imbracati-va fratiolor cam va sta bine nu cum este la moda. PUNCT! angry angry angry angry angry
 
DanutzaDate: Friday, 06.Nov.2009, 23.24 | Message # 4
Privat
Group: Family
Messages: 6
Awards: 2
Reputation: 12
Status: Offline
Mie imi place rosu si cred ca e cea mai la moda culoare a tuturor timpurilor smile smile smile
 
PiticotDate: Friday, 06.Nov.2009, 23.37 | Message # 5
Administrator
Group: Administrators
Messages: 13
Awards: 4
Reputation: 500
Status: Offline
Quote (Danny)
Eu cred ca cel mai la moda este asa cum iti sta bine, de ce sa ne cacam pe noi cu moda 2009 sau chestii de genu...

M-AI DAT PE SPATE biggrin
Fiecare are dreptul la o parere a lui nu?


Zambeste zilnic,niciodata nu stii cine se poate indragosti de zambetul tau!
 
Forumul lui Piticot » Forumul lui Piticot » La moda » Culori la moda in 2009
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: